383LX122M250A052
DigiKeys varenummer
338-2055-ND
Producenter
Producentens varenummer
383LX122M250A052
Beskrivelse
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1200 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in - 4 ledere 3000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Mfr
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Serie
Polarisering
Polar
Emballage
Bulk
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Spænding - Nominel
250 V