381LX821M400A062
DigiKeys varenummer
338-3798-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LX821M400A062
Beskrivelse
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
820 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 3000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
2.44 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.42 A @ 20 kHz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,559" (65,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-25°C – 105°C