381LX821M200K022
DigiKeys varenummer
338-3736-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LX821M200K022
Beskrivelse
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
820 µF 200 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 3000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
2 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.8 A @ 20 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,260" (32,00mm)
Spænding - Nominel
200 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-40°C – 105°C