381LX152M250A052
DigiKeys varenummer
338-2722-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LX152M250A052
Beskrivelse
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
1500 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 3000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
2.5 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.5 A @ 20 kHz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C