381LX123M050A452
DigiKeys varenummer
338-2294-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LX123M050A452
Beskrivelse
CAP ALUM 12000UF 20% 50V SNAP TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
12000 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 3000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
4.5 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
5.2 A @ 20 kHz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,850" (47,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C