381LX102M160J042 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Nichicon
På lager: 224
Datablad
Direkte
Nichicon
På lager: 39
Datablad
Opgradering
Rubycon
På lager: 0
Opgradering
TDK
På lager: 0
På lager: 178
1000 µF 160 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 3000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
381LX102M160J042
DigiKeys varenummer
381LX102M160J042-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LX102M160J042
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
2.2 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
3.1 A @ 20 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
Spænding - Nominel
160 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-40°C – 105°C