381LR271M250H022
DigiKeys varenummer
338-3728-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LR271M250H022
Beskrivelse
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
270 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 737mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
1.42 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.03 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Højde - Monteret (maks.)
1,260" (32,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
737mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C