381LR102M200A022 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 49
Datablad
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 3.639
Datablad
På lager: 4.036
På lager: 835
Opgradering
Rubycon
Opgradering
Nichicon
På lager: 150
Nichicon
På lager: 102
1000 µF 200 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 149mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
381LR102M200A022
DigiKeys varenummer
338-3825-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LR102M200A022
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
2.84 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
4.06 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
200 V
Højde - Monteret (maks.)
1,260" (32,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
149mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C