381LQ821M250J452 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 9.275
Datablad
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 76
Datablad
På lager: 317
På lager: 0
Direkte
TDK
På lager: 361
Direkte
TDK
Nichicon
På lager: 125
Nichicon
På lager: 49
Opgradering
Rubycon
820 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 202mOhm @ 120Hz 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
381LQ821M250J452
DigiKeys varenummer
381LQ821M250J452-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LQ821M250J452
Beskrivelse
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
2 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.8 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Højde - Monteret (maks.)
1,850" (47,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
202mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C