381LQ182M250A052 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
TDK
På lager: 235
Datablad
Direkte
TDK
På lager: 138
Datablad
Nichicon
På lager: 0
Nichicon
På lager: 227
På lager: 199
Opgradering
Rubycon
På lager: 79
Similar
Chemi-Con
På lager: 0
1800 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 92mOhm @ 120Hz 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
381LQ182M250A052
DigiKeys varenummer
381LQ182M250A052-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LQ182M250A052
Beskrivelse
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
2.7 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
3.78 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
92mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C