380LX821M250A022 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 128
Datablad
Similar
På lager: 0
Direkte
TDK
Nichicon
Opgradering
Rubycon
Opgradering
Nichicon
På lager: 339
820 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 222mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
380LX821M250A022
DigiKeys varenummer
380LX821M250A022-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LX821M250A022
Beskrivelse
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Rippel strøm @ lav frekvens
2.8 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
3.9 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Højde - Monteret (maks.)
1,260" (32,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
222mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 85°C