380LX820M450H012 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Rubycon
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Rubycon
På lager: 132
På lager: 121
På lager: 566
TDK
Chemi-Con
På lager: 209
Chemi-Con
På lager: 400
På lager: 107
Nichicon
På lager: 157
Nichicon
På lager: 247
Parametrisk ækvivalent
82 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2Ohm @ 120Hz 3000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
380LX820M450H012
DigiKeys varenummer
380LX820M450H012-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LX820M450H012
Beskrivelse
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Rippel strøm @ lav frekvens
800 mA @ 120 Hz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Monteringstype
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2Ohm @ 120Hz
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Levetid @ temp.
3000 timer @ 85°C