380LX392M050J012 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
3900 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 85mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
380LX392M050J012
DigiKeys varenummer
380LX392M050J012-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LX392M050J012
Beskrivelse
CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Rippel strøm @ lav frekvens
2.8 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
3.2 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
85mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 85°C