380LX391M160H012 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
Direkte
Nichicon
Opgradering
Rubycon
Opgradering
Rubycon
På lager: 144
TDK
Nichicon
På lager: 250
390 µF 160 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 470mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
380LX391M160H012
DigiKeys varenummer
380LX391M160H012-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LX391M160H012
Beskrivelse
CAP ALUM 390UF 20% 160V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Rippel strøm @ lav frekvens
1.6 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
2.3 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spænding - Nominel
160 V
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
470mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 85°C