380LX333M025K052
DigiKeys varenummer
338-3738-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LX333M025K052
Beskrivelse
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
33000 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 20mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Rippel strøm @ lav frekvens
6.8 A @ 120 Hz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
ESR (ækvivalent seriemodstand)
20mOhm @ 120Hz
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Levetid @ temp.
3000 timer @ 85°C