380LX333M016J052
DigiKeys varenummer
338-2446-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LX333M016J052
Beskrivelse
CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
33000 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 25mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Rippel strøm @ lav frekvens
6.8 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
7.8 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
25mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 85°C