380LX121M420H022 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
Direkte
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Parametrisk ækvivalent
Opgradering
Rubycon
Opgradering
Rubycon
På lager: 368
På lager: 200
Chemi-Con
Chemi-Con
På lager: 384
På lager: 184
På lager: 179
Billede for 380LX121M420H022 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
380LX121M420H022
DigiKeys varenummer
380LX121M420H022-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LX121M420H022
Beskrivelse
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 µF 420 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 1,66Ohm @ 120Hz 3000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
900 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,260" (32,00mm)
Spænding - Nominel
420 V
Monteringstype
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,66Ohm @ 120Hz
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Levetid @ temp.
3000 timer @ 85°C