380LQ821M400A052
DigiKeys varenummer
338-3937-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LQ821M400A052
Beskrivelse
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
820 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 243mOhm @ 120Hz 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
380LQ821M400A052 Modeller
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Rippel strøm @ lav frekvens
3.25 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
4.55 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
243mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C