380LQ561M250J022
DigiKeys varenummer
380LQ561M250J022-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LQ561M250J022
Beskrivelse
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
560 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 355mOhm @ 120Hz 2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Rippel strøm @ lav frekvens
2.2 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.08 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Højde - Monteret (maks.)
1,260" (32,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
355mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C