380LQ221M450K022
DigiKeys varenummer
338-3497-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LQ221M450K022
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 904mOhm @ 120Hz 2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
1.55 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
2.17 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
1,260" (32,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
904mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C