168473J100C-F
DigiKeys varenummer
338-4262-ND
Producenter
Producentens varenummer
168473J100C-F
Beskrivelse
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF Filmkondensatorer 63V 100V Polyester, Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
168473J100C-F Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,283" L x 0,098" B (7,20mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,256" (6,50mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
63V
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
100V