168334J50C-F
DigiKeys varenummer
338-4338-ND
Producenter
Producentens varenummer
168334J50C-F
Beskrivelse
CAP FILM 0.33UF 5% 50VDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.33 µF Filmkondensatorer 30V 50V Polyester, Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
168334J50C-F Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,283" L x 0,138" B (7,20mm x 3,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
30V
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
50V