160473J250C-F
DigiKeys varenummer
338-4333-ND
Producenter
Producentens varenummer
160473J250C-F
Beskrivelse
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF Filmkondensatorer 160V 250V Polyester, Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
160473J250C-F Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,512" L x 0,157" B (13,00mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,374" (9,50mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
160V
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
250V