160333K250C-F
DigiKeys varenummer
160333K250C-F-ND
Producenter
Producentens varenummer
160333K250C-F
Beskrivelse
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.033 µF Filmkondensatorer 160V 250V Polyester, Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
160333K250C-F Modeller
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Størrelse/dimension
0,512" L x 0,157" B (13,00mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,374" (9,50mm)
Tolerance
±10%
Terminering
PC-ben
Spændingsklassifikation - AC
160V
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
250V