MC12FD101J-F
DigiKeys varenummer
338-1116-ND
Producenter
Producentens varenummer
MC12FD101J-F
Beskrivelse
CAP MICA 100PF 5% 500V 1210
Detaljeret beskrivelse
100 pF Mica Kondensatorer 500 V 1210 (3225 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Kapacitans
100 pF
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,098" B (3,20mm x 2,50mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)
Spænding - Nominel
500 V