AFK477M16F24T-F
DigiKeys varenummer
338-2207-2-ND - Tape & Reel (TR)
338-2207-1-ND - Afskåret tape (CT)
338-2207-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AFK477M16F24T-F
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 160mOhm @ 100kHz 2000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
450 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
600 mA @ 100 kHz
Kapacitans
Impedans
160 mOhms
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
160mOhm @ 100kHz
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,394" B (8,30mm x 10,00mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C