TV06B8V5J-G kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Bourns Inc.
På lager: 0
Datablad
Similar
Bourns Inc.
På lager: 15.853
Datablad
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 298
14,4V Klemme 41,67A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMB)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TV06B8V5J-G
DigiKeys varenummer
TV06B8V5J-G-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TV06B8V5J-G
Beskrivelse
TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AA
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
TV06B8V5J-G Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
41,67A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-214AA, SMB
Spænding - returspænding (Typ)
8,5V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
9,44V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
14,4V