ATV50C240JB-HF
DigiKeys varenummer
641-1601-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1601-1-ND - Afskåret tape (CT)
641-1601-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ATV50C240JB-HF
Beskrivelse
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
38,9V Klemme 128,5A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
EDA/CAD-modeller
ATV50C240JB-HF Modeller
Kategori
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
24V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
26,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
38,9V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
128,5A