ATV02W400B-HF
DigiKeys varenummer
641-1666-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1666-1-ND - Afskåret tape (CT)
641-1666-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ATV02W400B-HF
Beskrivelse
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SOD123F
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
64,5V Klemme 3,1A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SOD-123F
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ATV02W400B-HF Modeller
Kategori
Effekt - Peak-impuls
200W
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
40V
Pakke/hus
SOD-123F
Spænding - Nedbrud (min.)
44,4V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
64,5V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
3,1A