ACPDQC3V3T-HF
DigiKeys varenummer
641-1635-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1635-1-ND - Afskåret tape (CT)
641-1635-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ACPDQC3V3T-HF
Beskrivelse
TVS DIODE 3.3VWM 9.8VC 0402C
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
9,8V Klemme 16A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering 0402C/SOD-923F
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ACPDQC3V3T-HF Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
16A (8/20µs)
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
20pF @ 1MHz
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
3,3V (maks.)
Pakke/hus
0402 (1006 metrisk)
Spænding - Nedbrud (min.)
3,6V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
9,8V