RN123TEWCR24
DigiKeys varenummer
2449-RN123TEWCR24-ND
Producenter
Producentens varenummer
RN123TEWCR24
Beskrivelse
SWITCH ROCKER SPST 20A 250VAC
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Vippekontakter SPST 20A (AC) 125 V Panelmontering, Snap-in
Kategori
Farve - Aktuator/hætte
Rød
Mfr
Aktuatormærkning
I II
Serie
Oplysningstype, farve
LED, Rød
Emballage
Pose
Oplysningsspænding (nominel)
24VDC
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Monteringstype
Panelmontering, Snap-in
IP (Ingress Protection)
IP40
Kredsløb
Paneludstansning-dimensioner
Rektangulær - 30,10mm x 11,10mm
Switch-funktion
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Strømklassificering (AMPS)
Godkendelsesagentur
cURus
Spændingsklassifikation - AC
125 V