RD10RB4RVBT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Billede for RD10RB4RVBT er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RD10RB4RVBT
DigiKeys varenummer
2449-RD10RB4RVBT-ND
Producenter
Producentens varenummer
RD10RB4RVBT
Beskrivelse
SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 50V
Detaljeret beskrivelse
DIP-kontakter BCD 4 positioner Hulmontering, Retvinklet Drejbar med aksel Aktuator 150mA 50VDC
Højde over kort
0,394" (10,00mm)
Emballage
Rør
Monteringstype
Hulmontering, Retvinklet
Termineringsudformning
Pc-ben
Kredsløb
BCD
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
4
Strømklassificering (AMPS)
150mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spændingsklassifikation
50VDC
Materiale på krop
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Længde
0,394" (10,00mm)