RD10RB10CTT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
CIT Relay and Switch
På lager: 0
Datablad
DIP-kontakter BCD komplement 10 positioner Hulmontering Drejbar med aksel Aktuator 150mA 50VDC
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RD10RB10CTT
DigiKeys varenummer
2449-RD10RB10CTT-ND
Producenter
Producentens varenummer
RD10RB10CTT
Beskrivelse
SW ROTARY DIP BCD COMP 0.15A 50V
Detaljeret beskrivelse
Højde over kort
0,543" (13,80mm)
Monteringstype
Hulmontering
Termineringsudformning
Pc-ben
Kredsløb
BCD komplement
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
10
Strømklassificering (AMPS)
150mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spændingsklassifikation
50VDC
Materiale på krop
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Aktuatortype
Drejbar med aksel
Længde
0,394" (10,00mm)