RD10RA8RTT
DigiKeys varenummer
2449-RD10RA8RTT-ND
Producenter
Producentens varenummer
RD10RA8RTT
Beskrivelse
SW ROTARY DIP OCTAL 0.15A 50V
Detaljeret beskrivelse
DIP-kontakter Oktal 8 positioner Hulmontering Roterbar for værktøj Aktuator 150mA 50VDC
Højde over kort
0,256" (6,50mm)
Monteringstype
Hulmontering
Termineringsudformning
Pc-ben
Kredsløb
Oktal
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
8
Strømklassificering (AMPS)
150mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spændingsklassifikation
50VDC
Materiale på krop
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Aktuatortype
Roterbar for værktøj
Længde
0,394" (10,00mm)