RD10RA10CGT
DigiKeys varenummer
2449-RD10RA10CGT-ND
Producenter
Producentens varenummer
RD10RA10CGT
Beskrivelse
SW ROTARY DIP BCD COMP 0.15A 50V
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
DIP-kontakter BCD komplement 10 positioner Overflademontering Roterbar for værktøj Aktuator 150mA 50VDC
Kategori
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Producenter
CIT Relay and Switch
Kontaktfinish
Guld
Serie
Højde over kort
0,268" (6,80mm)
Emballage
Rør
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Mågevinge
Kredsløb
BCD komplement
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
10
Kan vaskes
Ja
Strømklassificering (AMPS)
150mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spændingsklassifikation
50VDC
Materiale på krop
Flydende krystalpolymer (LCP)
Aktuatortype
Roterbar for værktøj
Længde
0,394" (10,00mm)