RD10AB6CGR kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
CIT Relay and Switch
Parametrisk ækvivalent
CIT Relay and Switch
På lager: 0
Datablad
Billede for RD10AB6CGR er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RD10AB6CGR
DigiKeys varenummer
2449-RD10AB6CGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RD10AB6CGR
Beskrivelse
SW ROTARY DIP BCD COMP 0.15A 50V
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
DIP-kontakter BCD komplement 6 positioner Overflademontering Drejbar med aksel Aktuator 150mA 50VDC
Serie
Højde over kort
0,555" (14,10mm)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Mågevinge
Kredsløb
BCD komplement
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
6
Kan vaskes
Ja
Strømklassificering (AMPS)
150mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spændingsklassifikation
50VDC
Materiale på krop
Flydende krystalpolymer (LCP)
Aktuatortype
Drejbar med aksel
Længde
0,394" (10,00mm)