RD10AB4CGT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
CIT Relay and Switch
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
CIT Relay and Switch
På lager: 0
Datablad
Billede for RD10AB4CGT er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RD10AB4CGT
DigiKeys varenummer
2449-RD10AB4CGT-ND
Producenter
Producentens varenummer
RD10AB4CGT
Beskrivelse
SW ROTARY DIP BCD COMP 0.15A 50V
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
DIP-kontakter BCD komplement 4 positioner Overflademontering Drejbar med aksel Aktuator 150mA 50VDC
Kategori
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Producenter
Kontaktfinish
Guld
Serie
Højde over kort
0,555" (14,10mm)
Emballage
Rør
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Mågevinge
Kredsløb
BCD komplement
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
4
Kan vaskes
Ja
Strømklassificering (AMPS)
150mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spændingsklassifikation
50VDC
Materiale på krop
Flydende krystalpolymer (LCP)
Aktuatortype
Drejbar med aksel
Længde
0,394" (10,00mm)