J120D1AS12VDC
DigiKeys varenummer
2449-J120D1AS12VDC-ND
Producenter
Producentens varenummer
J120D1AS12VDC
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
J120D1AS12VDC Modeller
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben, Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
9VDC
Emballage
Bakke
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
20 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
10 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-30°C – 55°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmateriale
Sølv-tinoxid (AgSnO)
Kontaktnormering (Strøm)
20 A
Godkendelsesagentur
cURus
Switch-spænding
300VAC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
6000VA
Spolemodstand
160 Ohms
Spolestrøms
75 mA