J115F31A24VDCS.9
DigiKeys varenummer
2449-J115F31A24VDCS.9-ND
Producenter
Producentens varenummer
J115F31A24VDCS.9
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 24V
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spole Chassismontering
EDA/CAD-modeller
J115F31A24VDCS.9 Modeller
Kategori
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,187"/0,250"
Emballage
Bakke
Aktiveringsniveau-spænding
18VDC
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Kontaktnormering (Strøm)
40 A
Switch-spænding
277VAC, 110VDC - maks.
Belastning - Maks omskiftning
11080VA, 4400W
Relætype
Spolestrøms
37.5 mA
Spolemodstand
640 Ohms