J114AF2CS12VDC.53
DigiKeys varenummer
2449-J114AF2CS12VDC.53-ND
Producenter
Producentens varenummer
J114AF2CS12VDC.53
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPDT (2 Form C) 12VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
J114AF2CS12VDC.53 Modeller
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
9VDC
Emballage
Rør
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
20 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
10 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmateriale
Sølv-tinoxid (AgSnO)
Kontaktnormering (Strøm)
8 A
Godkendelsesagentur
cURus
Switch-spænding
380VAC, 110VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
3040VA, 880W
Spolemodstand
270 Ohms
Spolestrøms
44.4 mA