J1071CS12VDC.36
DigiKeys varenummer
2449-J1071CS12VDC.36-ND
Producenter
Producentens varenummer
J1071CS12VDC.36
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 30VDC
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPDT (1 Form C) 12VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
J1071CS12VDC.36 Modeller
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Serie
Spoleisolering
Klasse F
Emballage
Boks
Aktiveringsniveau-spænding
9VDC
Varestatus
Aktiv
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Monteringstype
Driftstid
10 ms
Spolespænding
Frakoblingstid
10 ms
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Kontaktnormering (Strøm)
15 A
Kontaktmateriale
Sølv-tinoxid (AgSnO)
Switch-spænding
125VAC, 30VDC - maks.
Godkendelsesagentur
cURus
Belastning - Maks omskiftning
1875VA, 450W
Relætype
Spolestrøms
30 mA
Spolemodstand
400 Ohms