DH301NBSB12
DigiKeys varenummer
2449-DH301NBSB12-ND
Producenter
Producentens varenummer
DH301NBSB12
Beskrivelse
SWITCH PB SPST-NO/NC 2A 125V
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Trykknapkontakter SPST-NO + SPST-NC Anti-hærværk, oplyst Panelmontering, Front
Kategori
Aktuatortype
Rund, Knap, Plan
Mfr
Aktuatormærkning
Ingen mærkning
Serie
Farve - Aktuator/hætte
Sølv
Emballage
Bakke
Oplysningstype, farve
LED, Blå
Varestatus
Aktiv
Oplysningsspænding (nominel)
12VDC
Monteringstype
Panelmontering, Front
Termineringsudformning
Loddemetal, Quick-konnekt - 0,110" (2,8mm)
Type
Anti-hærværk, oplyst
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Kredsløb
Funktioner
Rustfrit stål
Switch-funktion
On-Mom, Off-Mom
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 30,00mm diam.
Strømklassificering (AMPS)
2A (AC/DC)
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
Spændingsklassifikation - AC
125 V
Elektrisk levetid
50.000 cyklusser
Spændingsklassifikation - DC
24 V