CR1102H7.3F160
DigiKeys varenummer
2449-CR1102H7.3F160CT-ND - Afskåret tape (CT)
2449-CR1102H7.3F160TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
CR1102H7.3F160
Beskrivelse
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Taktile kontakter SPST-NO Aktiveret i top Hulmontering
Kategori
Aktuatorhøjde over PCB, lodret
7,30mm
Mfr
Aktuatorretning
Aktiveret i top
Serie
Termineringsudformning
Pc-ben
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Omrids
6,20mm x 6,20mm
Varestatus
Aktiv
Oplysning
Uden lys
Kredsløb
SPST-NO
Driftskraft
160gf
Switch-funktion
Off-Mom
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktnormering @ spænding
0,05A @ 50VDC
Aktuatorsmateriale
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Aktuatortype
Standard
Switch-vandring
0,25mm