BH16NFSBX
DigiKeys varenummer
2449-BH16NFSBX-ND
Producenter
Producentens varenummer
BH16NFSBX
Beskrivelse
SWITCH PB SPST 1A 125V
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Trykknapkontakter SPST Anti-hærværk Panelmontering, Front
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BH16NFSBX Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
36 V
Mfr
Aktuatortype
Rund, Knap, Plan
Serie
Aktuatormærkning
Ingen mærkning
Emballage
Bakke
Farve - Aktuator/hætte
Sølv
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Monteringstype
Panelmontering, Front
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Type
Anti-hærværk
Funktioner
Rustfrit stål
Kredsløb
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 16,00mm diam.
Switch-funktion
Off-Mom
Driftstemperatur
-25°C – 55°C
Strømklassificering (AMPS)
1A (AC), 2A (DC)
Elektrisk levetid
50.000 cyklusser
Spændingsklassifikation - AC
125 V