AH1NBSR12
DigiKeys varenummer
2449-AH1NBSR12-ND
Producenter
Producentens varenummer
AH1NBSR12
Beskrivelse
SWITCH PB DPST-NO/NC 1A 125V
Farve - Aktuator/hætte
Sølv
Oplysningstype, farve
LED, Rød
Oplysningsspænding (nominel)
12VDC
Termineringsudformning
Loddemetal, Quick-konnekt - 0,110" (2,8mm)
Funktioner
Rustfrit stål
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 19,00mm diam.
Strømklassificering (AMPS)
1A (AC/DC)
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
Spændingsklassifikation - AC
125 V
Spændingsklassifikation - DC
24 V