A61AS12VDC1.3
DigiKeys varenummer
2449-A61AS12VDC1.3-ND
Producenter
Producentens varenummer
A61AS12VDC1.3
Beskrivelse
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Bilrelæ SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
A61AS12VDC1.3 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Producenter
CIT Relay and Switch
Driftstid
5 ms
Serie
Frakoblingstid
2 ms
Emballage
Bakke
Funktioner
Micro 280 ISO
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Spoletype
Ikke-låsende
Termineringsudformning
Pc-ben
Spolestrøms
110.1 mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spolespænding
12VDC
Kontaktmateriale
Sølv-tinoxid (AgSnO)
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Spoleeffekt
1,3W
Kontaktnormering (Strøm)
30 A
Spolemodstand
109 Ohms
Switch-spænding
75VDC - maks.
Grundlæggende varenummer
Aktiveringsniveau-spænding
8,4VDC