A2S1CSQ12VDC1.6R
DigiKeys varenummer
2449-A2S1CSQ12VDC1.6R-ND
Producenter
Producentens varenummer
A2S1CSQ12VDC1.6R
Beskrivelse
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Bilrelæ SPDT (1 Form C) 12VDC Spole Chassismontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
A2S1CSQ12VDC1.6R Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Producenter
CIT Relay and Switch
Driftstid
7 ms
Serie
Frakoblingstid
5 ms
Emballage
Bakke
Funktioner
Modstand, Forseglet - fuldt
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Chassismontering
Spoletype
Ikke-låsende
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Spolestrøms
133.3 mA
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spolespænding
12VDC
Kontaktmateriale
Sølv-tinoxid (AgSnO)
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Spoleeffekt
1,6W
Kontaktnormering (Strøm)
40 A
Spolemodstand
90 Ohms
Switch-spænding
75VDC - maks.
Grundlæggende varenummer
Aktiveringsniveau-spænding
8,4VDC