A161CS12VDC.64
DigiKeys varenummer
2449-A161CS12VDC.64-ND
Producenter
Producentens varenummer
A161CS12VDC.64
Beskrivelse
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 25A 12V
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Bilrelæ SPDT (1 Form C) 12VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
A161CS12VDC.64 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Producenter
CIT Relay and Switch
Driftstid
10 ms
Serie
Frakoblingstid
5 ms
Emballage
Rør
Funktioner
Forseglet - fuldt
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Spoletype
Ikke-låsende
Termineringsudformning
Pc-ben
Spolestrøms
53.3 mA
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Spolespænding
12VDC
Kontaktmateriale
Sølv-tinoxid-indiumoxid (AgSnOInO)
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Spoleeffekt
640mW
Kontaktnormering (Strøm)
25 A
Spolemodstand
225 Ohms
Switch-spænding
20VDC - maks.
Grundlæggende varenummer
Aktiveringsniveau-spænding
8,4VDC