CHB150W-48S05N
DigiKeys varenummer
2034-3061-ND
Producenter
Producentens varenummer
CHB150W-48S05N
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 5V 150W
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 5V 30A 18V - 75V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CHB150W-48S05N Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 100°C (med reducering)
Emballage
Bakke
Effektivitet
90%
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Type
Isoleret modul
Pakke/hus
Half Brick
Antal output
1
Størrelse/dimension
2,40" L x 2,28" B x 0,52" H (61,0mm x 57,9mm x 13,2mm)
Spænding - Input (min.)
18V
Leverandørs enhedspakning
Half Brick
Spænding - Input (maks.)
75V
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Spænding - Output 1
Godkendelsesagentur
CE, cURus
Strøm - Output (maks.)
30A
Standardnummer
Effekt (Watt)
150 W
Grundlæggende varenummer
Spænding - Isolering
1.5 kV