DCDH-15S4C40.5BN
DCDH-15S4C40.5BN
Cinch Dura-Con Hermetic Connectors | Digi-Key Daily
DCDH-15S4C40.5BN
DigiKeys varenummer
116-DCDH-15S4C40.5BN-ND
Producenter
Producentens varenummer
DCDH-15S4C40.5BN
Beskrivelse
CONN MICRO-D RCPT 15POS PNL MNT
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 position D-type, Micro-D Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Kategori
Kappemateriale, finish
Aluminiumlegering, Forniklet, Elektrofri
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
50,0µin (1,27µm)
Emballage
Bulk
IP (Ingress Protection)
Barsk miljø
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
3A
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Kontaktform
Bearbejdet
Antal positioner
Dielektrisk materiale
Diallylphthalat (DAP), Glasfyldt
Antal rækker
2
Trådtykkelse
24 AWG
Monteringstype
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-55°C – 125°C